Výroba plomb a technologie značení

Výroba každé bezpečnostní plomby je rozdělena do několika kroků a začíná lisováním plomby a kleštiny na moderních vstřikovacích lisech. Následuje kompletace plomby, která probíhá buď manuálně nebo automaticky na kompletační lince. Standardně jsou plomby značeny vzestupnou číselnou řadou. Na přání zákazníka je možné plomby označit speciálním textem, případně logem zákazníka. Samozřejmě lze zajistit potisk plomb čárovým kódem. K tomuto účelu má naše společnost moderní yterbiový vláknový laser, moderní termotransferové tiskárny a přesný inkjet.

V každém výrobním kroku je každá jednotlivá plomba kontrolována, je tak zaručena kvalita samotné plomby i jejího označení. Naše společnost EUROSEAL a.s. garantuje všem svým zákazníkům jedinečnost vyrobených plomb. Není tedy možné, aby naše společnost vyrobila duplicitní plombu.

Pro značení našich bezpečnostních plomb používáme následující technologie:

Hluboká tepelná ražba

Hluboká tepelná ražba je základním způsobem značení našich plomb. Tato metoda zaručuje naprostou průkaznost označení plomby. Při pokusu odstranit nebo manipulovat označení, lze vždy mechanoskopicky dokázat existenci původního značení. Ražba umožňuje tisk textu, grafického loga a číselné řady. Barva tisku je vždy jednobarevná s možností volby z několika barev. Pro tisk grafického loga je vždy potřeba vyrobit speciální raznici. Jediným omezením tohoto způsobu značení je nemožnost tisknout čárový kód.

Raznice loga (textu), nebo číslovací hlava je zahřívána na cca 130 ºC. Přes barevnou pásku se provádí tisk na plombu. Teplem je docíleno přilnutí pásky k plombě v místě tisku a v podstatě reliéfnímu vtlačení do štítku plomby. Typy značených plomb: PL 91, PL 95, PL 2006/12 , PL 10, ES 540, ES 413, ES 411/L, ES 411/S , ES 414/L, ES 414/S, ES 412/S, ES 412/L.

Laser

Značení laserem je nejmodernější způsob značení našich produktů. Umožňuje nesmazatelný popis plomby i velmi složitými sestavami. Samozřejmostí je možnost tisku čísla a čárového kódu. Jediným omezením tohoto druhu značení je jeho jednobarevnost, bez možnosti volby barvy tisku. Značení laserem je vhodné u světlých barev plomb – bílá, šedá a žlutá. Je vhodné všude tam, kde je vyžadován složitější popis plomby a zvýšená odolnost vůči mechanickému oděru.

Pro možnost značení plomby laserem se při její výrobě do plastu přidává speciální prášek, který umožňuje kontrastní značení plomby. Tento prášek samozřejmě nijak nemění mechanické vlastnosti plomby. Při samotném procesu značení laserový paprsek při kontaktu s plombou změní povrchové vlastnosti plastu a dojde tak k vytvoření kontrastního popisu plomby. Typy značených plomb: PL 91, PL 95, ES 540.

Thermotransfer

Značení termo-transferem umožňuje označit plomby logem, číslem, čárovým kódem případně jiným textem dle požadavků zákazníka. Jedná se o jednobarevný termo tisk přes barevnou pásku. Na výběr je několik barev.

Tento způsob značení plomb je vhodný pro aplikace, kde nedocházím k opakovanému hrubému otěru štítku plomby. Tento způsob značení není vhodný do chemicky agresivního prostředí (benzíny, ředidla, rozpouštědla). Pomocí horkého tiskového válečku je na plombu přenášena barva z pásky. Typy značených plomb: ES 413, ES 411/L, ES 411/S, ES 414/L, ES 414/S, ES 412/L, ES 412/S, PL 10.

Ink jekt

Potisk plomb technologií přesného inkoustového tisku se využívá k tisku čárového kódu. Typy značených plomb: PL 91, PL 95

Společnost Euroseal, a.s. kromě standardních typů značení plomb (číselná řada, logo, čárový kód) nabízí také moderní speciální typy značení pomocí tzv. 2D (maticových kódů).

Tyto kódy se vyznačují především možností uložit na velmi malém prostoru velké množství různých typů informací. Maticová struktura kódu, způsob kódování a jeho „neuspořádanost" neboli rozptýlení dat zabezpečuje čitelnost informací i v případě, že je část kódu (až 65 %) odtržena nebo jiným způsobem zničena.

Ke značení jsou používány následující typy 2D kódů:

QR kód

QR kód je uznán jako ISO standard, možné je jeho bezplatné užití. Zkratka QR v názvu označuje „Quick-Response" a vyjadřuje záměr vytvořit z tohoto kódu prostředek rychlé odezvy. Kód daného typu dovoluje zachytit až 4 296 alfanumerických znaků.

S použitím tohoto kódu lze kódovat webové odkazy, telefonní čísla, loga, SMS zprávy aj. Jako čtecí software mohou sloužit různé typy mobilních telefonů.

Data Matrix

Datamatrix je uznán jako ISO standard, užívání je možné zdarma. Data Matrix dovoluje kódovat až 2 335 alfanumerických znaků. Je možné např. zakódovat až 50 znaků do symbolu, který je čitelný na ploše 2–3 čtverečních milimetrů. Mikrorozměry takto dovolují daný typ kódů použít k ochraně a jednoznačné identifikaci produktů.

S použitím tohoto kódu lze kódovat webové odkazy, telefonní čísla, loga, SMS zprávy aj. Jako čtecí software mohou sloužit různé typy mobilních telefonů.

Nevíte si rady?
Potřebujete pomoci?

Ceny, technické parametry a výběr zboží
s námi můžete kdykoliv konzultovat:

 +420 486 142 037

 euroseal@euroseal.cz


UPOZORNĚNÍ:
Pro slovenské zákazníky kalkulujeme a potvrzujeme objednávky v EUR.