Plastové bezpečnostní plomby s ČÁROVÝM KÓDEM

Čárový kód, fenomén, který oslavil již více jak 60 let své existence. Pro komerční účely byl poprvé použit 26. června 1974 v obchodě v americkém městě Troy. Patent na čárový kód si zaregistroval v roce 1952 Američan Norman Joseph Woodland a trvalo ale ještě celé čtvrtstoletí než se čárový kód prosadil.  V České republice byl kód poprvé použit v roce 1985 v pražském Domě Elegance.

Čárový kód je nejrozšířenějším prostředkem automatické identifikace nebo-li „registrace dat bez použití kláves“. Výhodou čárových kódů je jejich přesnost, rychlost, flexibilita, efektivnost a dosledovatelnost.

Jak funguje čárový kód?

Čárový kód se skládá z tmavých čar a světlých mezer, které se čtu pomocí specializovaných čteček. Může se jednat buď o laserové snímače vyzařující červené světlo, které je pohlcováno tmavými čarami a odráženo světlými mezerami. Rozdíly v odrazu proměňuje v elektrické signály, které převádí v číslice, popř. písmena, jaká obsahuje příslušný čárový kód. Každá číslice či písmeno je zaznamenáno v čárovém kódu pomocí předem definovaných šířek čar a mezer.

Čárové kódy lze číst i pomocí digitálních snímačů, které kód vyfotí a následně pomocí dekodéru rozšifrují obsah.

TYPY ČÁROVÝCH KÓDŮ

Existuje mnoho typů čárových kódů, z nichž každý je většinou určen pro specifické použití. Rozeznáváme čárové kódy jednodimenzionální (1D) a dvoudimenzionální (2D).

Jednodimezionální mají omezenou kapacitu a obvykle kódují pouze numerický nebo alfanumerický řetězec. Dvoudimezionální kódy vzhledem k vyšší kapacitě obvykle obsahují veškerou potřebnou informaci o označeném předmětu.

V praxi se zcela běžně setkáváme s  kódy  EAN 8, EAN 13, EAN 128, CODE 128, CODE 39, INTERLEAVE 2/5, DATAMATRIX.

I naše společnost  EUROSEAL a.s. Vám nabízí značení plomb čárovými kódy:

 

CODE 128

Univerzální čárový kód ke kódování alfanumerických dat. Umožňuje zakódovat 96ASCII znaků a 11 speciálních funkčních znaků.

DATAMATRIX

Dvoudimenzionální kód s tmavými a světlými buňkami čtvercového nebo obdelníkového tvaru. Dokáže kódovat jak běžný text, tak i data. Objem dat: několik znaků až 2 KB. Maximální objem dat: 2 335 alfanumerických znaků

CODE 39

Je schopen kódovat číslice 0 až 9, písmena A až Z a dalších sedm speciálních znaků, přičemž každý znak je reprezentován pěti čárami a čtyřmi mezerami.

INTERLEAVE 2/5

Dovoluje relativně vysokou hustotu zápisu (až 8 znaků na 1 cm). Dokáže kódovat číslice 0 až 9, přičemž každá číslice je reprezentována buď pěti linkami nebo pěti mezerami. Jednotlivé znaky se kódují v párech, tzn. že první znak daného páru se kóduje linkami a druhý znak mezerami mezi tyto linky umístěnými. Tento kód tedy musí vždy obsahovat sudý počet znaků.

Vedle značení klasickými čárovými kódy nabízí společnost  EUROSEAL a.s i značení QR kódem.

KÓD QR 

Je obdobou klasického čárového kódu. Byl vyvinut v roce 1994 v Japonsku. Zkratka „QR“ pochází z anglického „quick response“, což v doslovném překladu znamená „rychlá odpověď“ a vyjadřuje záměr vytvořit z tohoto kódu prostředek rychlé odezvy. Oproti klasickému čárovému kódu nejsou QR kódy určeny pouze pro jednoznačné označení zboží, ale slouží pro uložení a následně rychlé vyvolání jakkékoliv informace.

Od obyčejného dvourozměrného kódu (datamatrix) se liší zřetelně kotvícími body v obou horních a v levém dolním rohu. Pojme obrovské množství dat – alfanumerický kóduje až 4 296 znaků, v čistě numerické podobě až 7 089 znaků.

V případě zájmu o bezpečnostní plastové plomby s čárovým kódem kontaktujte obchodní oddělení na tel: +420 486 142 036 nebo emailu: euroseal@euroseal.cz.

Rádi Vám pomůžeme s výběrem nejvhodnějšího čárového kódu pro Vaše účely, resp. Vámi vybranou plastovou bezpečnostní plombu.

 

 

 

 

 

 

 

 

EUROSEAL a.s.

Majakovského 651/13
460 06 Liberec
Czech Republic

Phone.: (+420) 486 142 036-8
Mobil: (+420) 731 425 703
Fax: (+420) 486 142 060
Email: euroseal@euroseal.cz

Informace

Facebook

Rychlý kontakt


logo EU

EVROPSKÁ UNIE
EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ
INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI

V roce 2013 proběhla ve společnosti EUROSEAL a.s implementace nového informačního systému.
Tento projekt byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

© 2019 EUROSEAL a.s., All rights reserved

  • Česky | Deutsch | English | Spanish | Slovensky

( zavřít )


Registrace
Zapomenuté heslo

nákupní košík
Položek: 0 | 0,00 Kč